top of page

Безпека для дорослих і малят

Безпека життєдіяльності - це питання, яке ніколи не зникало з поля зору вихователів дошкільного закладу, однак зараз набуло гостроти і першочерговості. Ми живемо у сучасному світі, багатому науковими відкриттями та технікою, яка часто стає причиною техногенних катастроф та різноманітних аварій. Ситуація, яка склалася у нашій країні, вимагає від усіх особливого дотримання безпеки у житті, певного зосередження, поведінки та уваги при небезпечних ситуаціях.
Тому саме із дитячого садка вихователі повинні формувати у дітей усвідомлення цінності власного життя та здоров’я, вироблення стереотипів безпечної поведінки під час ігрової діяльності на прогулянці, вміння адекватно реагувати на різні життєві катаклізми.
Під час організації освітньої діяльності в ДНЗ педагогами нашого дошкільного закладу постійно плануються заняття по БЖД, та щорічно проводяться традиційні весняні та осінні тематичні «Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності». Метою проведення таких тижнів, зазвичай, є поліпшення якості освітньої роботи з питань безпеки та захисту здоров’я дітей від негативних впливів довкілля, вдосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогів, пропаганда здорового способу життя серед педагогів, дітей та їх батьків.

Протягом листопада 2021 року в нашому закладі проводиться перший етап інформаційної кампанії

«ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів».

Плакат для зменшення супротиву суспільства до дітей з особливими освітніми потребами розміщено у групі інклюзивної освіти.

03.11.21- 03.12.2021 Місячник безпеки у "Барвінку"

    На виконання наказу управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізькій області від 01.11.2021 № 274 «Про проведення Місячника безпеки життєдіяльності у закладах освіти міста  в 2021 році в онлайн режимі», з метою запобігання виникнення надзвичайних подій, учасниками яких є діти, закріплення знань, умінь і навичок безпечної поведінки та відпрацювання дій у випадках виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі пожеж, з дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої короно вірусною інфекцієюІ SARS-СоV-2, з  03 листопада по 03 грудня 2021 року в нашому дошкільному закладі пройшов Місячник безпеки життєдіяльності, у рамках якого проводилась цікава  змістовна і творча робота в очному та дистанційному форматі.
    А саме, - організовано підготовку і проведення тематичних та інтегрованих занять з безпеки життєдіяльності, ігрові тренінги: «Небезпечна знахідка», «Сам вдома», «Безпека на дорозі»; пошуково-дослідницької діяльності з елементами БЖД «Небезпечна праска», виставки дитячих малюнків на тему «Кращий пожежний - це ти обережний», в яких прийняло участь понад 70 вихованців закладу.
     Моделювання ситуацій «Неочікувана подія», «Я не розгубився», «Будемо обачними» тощо; інтерактивна пізнавальна вистава «Небезпечні пустощі», спортивні змагання «Допоможемо Фіксику Фаєру» та навчальне тренування з відпрацювання практичних дій  забезпечили формування необхідних навичок у всіх учасників освітнього процесу, сприяли піднесенню значення безпеки у житті дошкільників; допомогли поглибити  знання про основні засоби захисту від надзвичайних ситуацій, регулювання власної поведінки у довкіллі, неоціненне значення здоров’я і безпеки в житті людини.

До професійного свята Дня рятівника (17 вересня) у «Барвінку»  проведено цикл тематичних заходів, що мали на меті виховання поваги до працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони та формування у дошкільнят здоров’язбережувальної компетентності.
Вихованці групи «Пізнайки» брали участь у захоплюючих змаганнях, естафетах: юні рятувальники  «гасили» пожежу і «рятували» звіряток, пройшли через усі перешкоди, проявивши спритність, сміливість та швидкість. Дошкільники середніх груп «Колосок» та «Веселий вулик» під час тренувальних ігор-вправ ще раз згадали як поводитися з вогнем, електрикою, гострими предметами, і як надавати першу медичну допомогу, що потрібно робити і куди дзвонити в екстрених ситуаціях. Малята  з групи «Чомусики» закріплювали  навички безпечної поведінки вдома, на вулиці, громадських місцях.
Світ часто буває жорстким і несправедливим, проте тримається він саме на героях, які попри усі випробування залишаються людяними, милосердними і завжди готовими простягнути руку допомоги.

Дорогі наші рятівники, і дорослі і малята «Барвінка» щиро вітають Вас із професійним святом! Удачі Вам завжди і у всьому! З Днем рятівника!
Дорогою до спортшколи, дитячого садка, на прогулянках дітям трапляється багато цікавих знахідок. І до всього хочеться доторкнутися, а щось навіть узяти додому, показати друзям... Встояти перед такою спокусою може далеко на кожна дитина. Тож сьогодні діти середньої групи № 4 "Колосок" в ході пошуково-дослідницької гри дізнавалися, які знахідки під час прогулянки можуть бути приємними та корисними, а які – небезпечними; пояснювали, чому вони небезпечні, як треба діяти, якщо такий предмет трапився дорогою. Дошкільнята навчалися бути обережними, прогнозувати наслідки своїх дій, думати не тільки про себе, а й про інших, бути відповідальними.
28 липня 2021 року рятувальники Мелітопольського районного управління Головного управління ДСНС України у Запорізькій області завітали до вихованців «Барвінк», щоб навчити малят як уберегти своє життя від небезпеки, приймати правильні рішення в умовах надзвичайної події.
      Під час заходу барвінчата мали можливість поспілкуватись з інспектором про все, що стосується пожежної безпеки, а саме: чому виникають пожежі, та як їх можна ліквідувати. Звернули особливу увагу на процес евакуації, знаки безпеки та первинні засоби пожежогасіння, а також згадали про дії при виявленні вибухово-небезпечних предметів.
      На завершення заходу діти разом з рятувальником виявили, хто порушує правила пожежної безпеки на слайді презентації, та визначили, чи в кожного вдома безпечно.


Рятувальники Мелітопольського районного управління звертаються до батьків: не залишайте  дітей  без нагляду!  Спілкуйтесь із дітьми, навчайте їх основам безпеки життєдіяльності, виховуйте культуру безпечної поведінки.

Дбаємо про безпеку!

11.jpg

Навчальне тренування
з відпрацювання практичних дій при пожежі. 23.02.2021

15.11.20 - 15.12.2020    Місячник безпеки у "Барвінку"

Закликаємо дорослих подбати про безпеку дітей під час карантину!

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України в Україні запровадили карантин на період з 12 березня по 3 квітня 2020 року. 
Карантин, в режимі якого живе нині вся країна, - це комплекс медико-санітарних і адміністративних обмежувальних заходів, спрямованих на попередження поширення інфекційної хвороби, зокрема вірусу Covid-19.
Терміни карантину можуть змінитися в залежності від епідеміологічної ситуації у державі. 
Звертаємо особливу увагу батьків на те, що карантин - це НЕ канікули!
Обмеження пересування, обмеження комунікацій, обмеження особистих контактів з метою зберегти життя та здоров'я ваших дітей і вас самих!
З огляду на це нагадуємо:
Загальнонаціональний карантин - це безпрецедентний захід в історії нашої країни. Ми всі складаємо цей іспит вперше, і наше спільне завдання - мінімізувати загрозу поширення небезпечної інфекції.
Важливо, щоб дорослі знали, як діяти в ситуації карантину і від чого берегти дітей  та дотримуватись наступних правил:
•    не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;
•    вчити дитину користуватися дверним вічком;
•    не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;
•    вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;
•    заборонити підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;
•    заборонити бавитися ріжучими, гострим та вибухонебезпечними предметами;
•    не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;
•    запобігати формуванню у дитини жорстокого ставлення до тварин, не дозволяти дражнити тварин;
•    не дозволяти вмикати електроприлади за відсутності дорослих;
•    не дозволяти виходити самим на балкон, відчиняти вікна;
•    не дозволяти визирати у відчинене вікно;
•    вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;
•    вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.
Закликаємо  кожного усвідомити реальний рівень небезпеки та власної відповідальності в цих надзвичайних умовах.
Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров’я! 

Для дорослих і малят: 

Територія безпеки у "Барвінку"

І знову гості - справжні вогнеборці!

Незвичайні гості побували сьогодні у нашому дитсадку - до барвінчат завітали представники найскладнішої та найнебезпечнішої професії - справжні вогнеборці! Візит відбувся в рамках місячника безпеки життєдіяльності. 
У дошкільний заклад працівники Державної пожежно-рятувальної частини № 9 м. Мелітополя прибули на пожежній машині. Надзвичайники показали дітлахам її аварійне спорядження та технічні можливості пожежно-рятувальної техніки, зокрема гасіння умовної пожежі, нагадали вихованцям телефони Служб порятунку, перші дії під час виникнення пожежі,  відповідали на запитання діток.  Живе спілкування зі спеціалістами ДСНС викликало у дошкільнят великий емоційний відгук, а яскраві враження від екскурсії залишаться в пам'яті на довгі роки.
Такі зустрічі малюків з рятівниками є важливою складовою у процесі навчання дітей основам пожежобезпечної поведінки. Чим раніше починається подібна виховна робота, тим менше ймовірність того, що ці діти в майбутньому стануть винуватцями пожеж. 

Інтерактивна вистава для барвінчат

29 листопада до вихованців «Барвінка» завітав ляльковий театр. Герої  інтерактивної вистави «Про вогонь нам треба знати - з ним не можна жартувати!» розповіли дошкільникам про те, як вести себе, щоб не допустити пожежі, нагадали і про дії у випадку, якщо надзвичайна ситуація з вогнем вже сталася. 
Діти з великим інтересом дивилися і слухали, а також підказували героям, що можна робити, а що  - не можна. Оплески маленьких глядачів демонстрували, наскільки захоплюючою і цікавою вийшла вистава. Педагоги нашого закладу  впевнені, що дуже важливо кожну дитину підготувати до зустрічі з різними складними, а іноді і небезпечними життєвими ситуаціями,  і саме через участь у таких інтерактивних заходах розвивається самостійність і відповідальність дітей, формуються навички безпечної поведінки. 
Щоб творити дива не обов'язково бути чарівником. Дива навколо нас: дитячий сміх, батьківська турбота, вірні друзі... Наші педагоги намагаються творити чудеса кожен день, весело і невимушено, в ігровій формі, навчаючи дітей правилам безпеки і поведінки в екстремальних ситуаціях. Для нас життя дітей - це головне диво!

Змагання у "Школі безпеки"

26 листопада у рамках місячника  безпеки життєдіяльності вихованці групи старшого дошкільного віку «Веселий вулик» прийняли участь у спортивних змаганнях «Школа безпеки». Юні рятувальники спробували загасити палаючу хатинку ляльки Катрусі, рятували з полум’я її друзів – іграшок; вчились евакуюватись, зберігаючи спокій; дивились повчальні мультфільми.  Дошкільники демонстрували знання того, як не допустити пожежі та що робити у разі її виникнення, навчалися бути уважними, обачними, спостережливими,бережливими у ставленні до свого життя.
У інтерактивній мультимедійній грі «Тренажер безпеки» вихованці змогли перевірити свої знання про безпечні та небезпечні речі, які нас оточують, та як уникнути небезпек у побуті.  
Вихователь групи Наталя Коломієць нагадує, що  життя та  здоров’я дітей є найважливішими цінностями нашого суспільства і навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, педагоги «Барвінка» закладають надійний фундамент знань на майбутнє.


На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА від 13.05.2019 року №  343  «Щодо профілактичної роботи з безпеки на залізничному транспорті» та  з  метою попередження нещасних випадків на залізниці, формування поважного ставлення до збереження особистого здоров’я та життя, усвідомлення ризиків, що можуть виникнути під час
перебування на залізничних  шляхах  та транспорті

11 "НЕ" - МОЖЕ ЗАПОБІГТИ ТРАВМАТИЗМ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ:

  • НЕ ходити по залізничних коліях!

  • НЕ перебігати через залізничні колії перед самим потягом!

  • НЕ стрибати з платформ!

  • НЕ підлазити під платформу і рухомий состав!

  • НЕ гратися поблизу залізничних колій!

  • НЕ кататися на кабінах і дахах поїздів!

  • НЕ класти на шляху сторонні предмети (це може призвести до катастроф)!

  • НЕ кидати камені в поїзд, що рухається !

  • НЕ переходити залізничні колії у невстановлених місцях.

  • НЕ користуватися поблизу залізничного полотна навушниками і не розмовляти по стільниковому телефону!

Приємного мультперегляду!

0005-009-Transport.gif

Тиждень безпеки дитини у "Барвінку"

На виконання Наказу управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області від 02.04.2019 за № 249  в нашому закладі  проведено Тиждень безпеки дитини.
До участі було залучено: педагогічний склад, працюючий персонал, дітей всіх вікових груп та їх батьків. Впродовж тижня, в з 13 по 17 травня 2019 року вихователі «Барвінка» провели низку занять та тренінгових вправ, рухливих, сюжетно-рольових та дидактичних ігор, бесід, театралізованих вистав,  під час яких здобувачі освіти закріпили навички свідомої поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі виникнення терористичної загрози та пожежної небезпеки. Випуски радіогазети «На безпечній хвилі», перегляд мультфільмів «Уроки обережності. Уроки  тітоньки Сови», «Смішарики: Абетка безпеки», «Азбука здоров’я» розширили знання про здоровий спосіб життя та сприяли набуттю умінь і навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров'я і життя.

Лялькова вистава"Небезпечний подарунок"

Служба 101, 102, 103
Правила безпеки під час встановлення новорічної ялинки

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Одним із головних атрибутів Новорічних та Різдвяних свят є прикрашена ялинка. В той же час, недотримання елементарних вимог безпеки при її встановленні є причиною виникнення надзвичайних подій, зокрема пожеж під час святкування Нового року.
Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися таких правил під час встановлення ялинки:
– розміщуйте ялинку на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі та були на безпечній відстані від електроприладів;
– не встановлюйте ялинку на високій підставці (стілець, журнальний столик тощо);
– поставте стовбур ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його;
– на ялинку забороняється встановлювати свічки, бенгальські вогні, прикрашати її легкозаймистими матеріалами;
– не використовуйте несправні або саморобні електрогірлянди;
– ні в якому разі не запалюйте біля ялинки бенгальські вогні, інші піротехнічні вироби; пам’ятайте: використовувати в приміщенні піротехніку заборонено;
– діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати;
– із метою запобігання виникненню пожежі можна обробити ялинку спеціальним вогнестійким розчином.
21(468).jpg
bottom of page