top of page

Додаткові освітні послуги

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ДОДАТКОВИХ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
У ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ


В Законі України «Про дошкільну освіту» визначено, що додаткові освітні послуги вводяться за згодою батьків дитини, на основі угоди між батьками та дошкільним навчальним закладом та у межах гранично допустимого навантаження дитини. Оволодіння надпрограмовими завданнями в системі дошкільної освіти дає можливість кожній дитині розширити свої знання в тій чи іншій галузі, розвинути природні здібності, нахили.


Надання додаткових освітніх послуг (гуртки, секції тощо) у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах визначаються наступними нормативними документами:
- Законом України «Про дошкільну освіту»;
- постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 «Положення про дошкільний навчальний заклад»;
- постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності»;
- наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економікиУкраїни та Міністерства фінансівУкраїни від 23 липня 2010 № 736/902/758 «Про затвердження порядків надання платних послуг державними та комунальними навчальними закладами»;
- наказом Міністерства освіти і науки України від 11 березня 2002 № 183 «Про затвердження Типового договору про навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації або про надання додаткових освітніх послуг навчальними закладами»;
- постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ».
Відповідно пункту 4 статті 23 Закону України «Про дошкільну освіту», передбачено введення додаткових освітніх послуг, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, лише за згодою батьків дитини або осіб, які їх замінюють, за рахунок коштів батьків або осіб, які їх замінюють, фізичних та юридичних осіб на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та дошкільним навчальним закладом. При цьому, реалізація варіативної частини Базового компоненту може здійснюватись, у тому числі, за рахунок додаткових освітніх послуг.
Перелік платних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 796 (із змінами), враховує зміни у законодавстві, що відбулись протягом останніх років, конкретизує та узгоджує платну діяльність у сфері освіти з іншими нормативним актами.
Порядок надання платних послуг державними та комунальними дошкільними навчальними закладами врегульовано спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України від 23.07.2010 № 736/902/758 «Про затвердження порядків надання платних послуг державними та комунальними навчальними закладами», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 листопада 2010 р. за № 1196/18491.

радіомалята.JPG

У  дошкільному навчальному закладі № 41 "Барвінок" забезпечується своєчасне виявлення обдарованості дітей; розвиток природних здібностей та задатків дітей, активізації дитячої творчості, задовольняється потреби і цікавості дитини до певного виду діяльності через роботу гуртків на безоплатній основі:


Народознавчий гурток «Барвінчата», керівник Коломієць Наталія Іванівна.
Мета: формування національної свідомості дітей дошкільного віку засобами синтезу мистецтв.

Фізкультурно-оздоровчий гурток «Здоровейки», керівник П’ятигорець Олена Вікторівна.
Мета: фізичний розвиток дітей, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров’я через здоров’я зберігаючі та здоров’я формуючі технології. Формування відповідальності до збереження свого здоров’я, необхідності заняття спортом. Виховувати стійку потребу в русі, розуміння потреби здорового способу життя. 

Комунікативно-мовленнєвий гурток «Радіомалята», керівник Єрошенкова Тетяна Володимирівна.
Мета: розвивати навички вербального й невербального спілкування, сприяти позитивній соціальній адаптації дитини до навколишнього світу, формування  початкові уявлення про професійні журналістські якості, засоби масової інформації.

Вокальний гурток «Росяничка», керівник Шевлякова Лариса Валеріївна
Мета: Формувати  естетичну культуру дошкільників, розвивати   співацькі навички, музичний слух.

І
нтелектуальний  гурток «Клуб ОК», керівник М’ягка Ірина Василівна
Мета: розвиток пізнавальних процесів (творчого мислення, сприймання, творчої уяви, пам’яті, уваги), фантазії, набуття комунікативних навичок, що забезпечить нормальне самопочуття дитини у групі дошкільного закладу, розвиток дошкільника відповідно до вікових та індивідуальних особливостей.

 

Керівники гуртків Шевлякова Л.В., П'ятигорець О.В,. М'ягка І.В., Коломієць Н.І., Єрошенкова Т.В. досягли вагомих результатів у створенні умов для забезпечення потреб дошкільників у самореалізації: маленькі гуртківці приймають участь  та перемагають у багатьох конкурсах місцевого, обласного та Всеукраїнського рівнів: вокальний конкурс «Співочі дзвіночки»(2017, 2018, 2019 р.р.), міський Конкурс юних талантів «Зірковий дощ» (2018р.),  Обласний фестиваль «Перлинки Запорізького краю» (2020, 2021 р.р.), Міжрегіональний фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» (2019,2020р.р.), Міжнародний Дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «Зоряний Янгол» (2021р.) та інші.
 

bottom of page