top of page

Медичний консультпункт

НОВЕ МЕНЮ для закладів дошкільної освіти

     З 01 січня 2022 року у закладах дошкільної освіти України харчування дітей здійснюється відповідно до нового меню. Розробкою меню займалась робоча група МОЗ, до якої входять  як представники міністерства, так і провідні дієтологи, фахівці з дитячого харчування.
     Так, у дитячому меню обмежили кількість солі, цукру, жирів тваринного походження. Крім того, до нового меню не включили ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби, адже ці продукти мають високий вміст солі та цукру.
     Також у новому меню передбачено зменшення норми споживання хліба та картоплі, обмежено кількість молочних каш, а натомість буде більше кисломолочних продуктів.
     Врегулювали споживання дітьми м’ясопродуктів. У меню включено страви з м’яса курки, індика, свинини, яловичини. Також передбачено страви з риби, сиру кисломолочного, бобових, свіжозаморожених ягід, свіжих фруктів.
     

little-children-eating-healthy-food_29937-4534.jpg

Врегулювали споживання дітьми м’ясопродуктів. У меню включено страви з м’яса курки, індика, свинини, яловичини. Також передбачено страви з риби, сиру кисломолочного, бобових, свіжозаморожених ягід, свіжих фруктів.
     У меню дітей значно зменшено вживання цукру, натомість у приготування напоїв включено суміші із сухофруктів, ізюму, кураги.
   Значно збільшено раціон страв овочами із додаванням чорносливу, горошку свіжозамороженого, квасолі та інших продуктів.
    З дитячого меню виключено випічку, кондитерські вироби. Проте у меню двічі на день споживання фруктів, фруктових салатів, фруктового асорті.

 

Отже, така збалансована система харчування, допоможе нашим малюкам зростати здоровими та розвиватися гармонійно!
 

Нормативна база:
НАКАЗ МОЗ України від 03.02.2022 № 215 «Про затвердження рекомендованого Примірного чотиритижневого сезонного меню рекомендованого для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6(7) років в закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на зимовий період»

unnamed.gif
depositphotos_467698196-stock-illustration-vaccination-and-immunity-concept.jpg
Як утилізувати.PNG

Антисептик для рук у домашніх умовах:  топ-3 рецепти

Через поширення коронавірусної інфекції у світі в українських магазинах все складніше купити медичний антисептик для рук. Але не треба панікувати та замовляти засіб через інтернет втридорога. Антибактеріальний гель для рук можна приготувати в домашніх умовах за кілька хвилин, а основні інгредієнти можна придбати у кожній аптеці за доступною ціною.
РЕЦЕПТ 1
Інгредієнти:
50 мл медичного спирту 90%
30 мл гліцерину
5 капель будь-якого ефірного масла (апельсинове, грейпфрутове, м’ятне)
Приготування: Змішати усі інгредієнти, добре перемішати та помістити у пляшку. Спирт продезінфікує руки, гліцерин захистить від сухості а ефірне масло переб’є запах спирту, тому обирайте його на свій смак.
РЕЦЕПТ 2
Інгредієнти:
50 мл води
50 мл спиртової настойки (ромашки, календули)
30 мл гліцерину
5 капель ефірного масла лимона
Приготування: Змішати усі інгредієнти, добре перемішати та помістити у пляшку. 
РЕЦЕПТ 3
Інгредієнти:
7 капель ефірного масла чайного дерева
50 мл спиртової настойки (ромашки, календули)
1 ст. л. гелю алое вера
Приготування: Добре перемішати усі інгредієнти та помістити у пляшку. Спирт та масло чайного дерева продезінфікують руки, а алое вера захистить від сухості.
Такі антисептики для рук будуть ефективними та допоможуть вберегтися від інфекції. 

За матеріалами журналу «Медична сестра дошкільного закладу» . Бюлетень - Пам’ятка "Як утилізувати використану одноразову медичну маску"

01
t722ggripv4sg8044cog8sw8og44ow.jpg
5e6a5c3589391829235565.png

Примітка. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ (далі — ЦГЗ), у м. Ухань у Китаї та за межами країни станом на 20 січня 2020-го офіційно зареєстровано 205 лабораторно підтверджених випадків інфекційного захворювання, що спричинив новий коронавірус (nCoV). Стежте за новинами про коронавірус на сайті ЦГЗ — phc.org.ua/за матеріалами журналу "Медична сестра дошкільного закладу".САНІТАРНИЙ БЮЛЕТЕНЬ emeddnz.mcfr.ua/

Грип vs ГРВІ: як розрізнити

грип грві.jpg
грип.jpg

Інформацію подано за даними Центру громадського здоров’я МОЗ — phc.org.ua.

/за матеріалами журналу "Медична сестра дошкільного закладу".САНІТАРНИЙ БЮЛЕТЕНЬ   emeddnz.mcfr.ua/

На виконання Плану заходів проведення Українського тижня імунізації в 2019 році по Запорізькій області,

з метою проведення імунопрофілактики серед населення пропонуємо наступні інформаційні  матеріали

«Що необхідно знати про туберкульоз»

туберкульоз

На виконання наказу управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області від 19.03.2019 № 210 «Про проведення інформаційно –просвітницьких заходів, присвячених Всеукраїнському дню боротьби із захворюванням на туберкульоз» та з метою попередження випадків захворювання серед вихованців закладу освіти

зупинимо!

30 жовтня 2018 р.

Діти - це наше майбутнє. Майбутнє нашої країни. Щасливі, розумні, захищені! Виховуємо культуру вакцинації змалечку! 
Сьогодні Агент змін з вакцинації  Олена Андріївна Фащук  разом зі  старшою медичною сестрою  закладу  Микитась Наталією Михайлівною провели для вихованців групи старшого дошкільного віку № 4 «Колосок»  інтерактивне заняття на тему вакцинації. Цікаво, в ігровій формі маленькі барвінчата дізнались про значення профілакличних щеплень, і в подарунок отримали розмальовки та повітряні кульки від ГО «Батьки за вакцинацію» та Міжнародної організації Ротарі в Україні.

Зусилля цих організацій спрямовані на захист дітей від поліомієліту та інших вакцин-контрольованих інфекційних хвороб.

Інфекційні захворювання: Вітряна віспа

Початком захворювання є поява характерного висипу на шкірі і слизових оболонках (щік, язику, зіву ). Спочатку на шкірі утворюються невеликі круглі червоні плями, які незабаром піднімаються над рівнем шкіри у вигляді вузликів ( «прищиків»), а через 2-4 години перетворюються в пухирці, наповнені прозорою рідиною.

Режим дня дошкільника в дитсадку і вдома

Правильно організований режим дня – неодмінна умова нормального фізичного розвитку дитини, зміцнення її здоров’я, підтримання високого рівня фізичної і розумової працездатності. Установлений режимом певний ритм життя сприяє нормальному перебігу всіх фізіологічних процесів в організмі. Потреби дитини у сні, харчуванні, чистоті, зміні видів діяльності, прогулянках на повітрі зумовлюють відповідний режим дня, що має важливе значення для збереження і зміцнення її здоров’я, повноцінного розвитку.

Загартування дитини - крок до здоров’я!

На жаль, діти хворіють, якісь частіше, якісь рідше ... Якісь легше, якісь важче. В основному, це залежить від імунітету. А найпопулярніший засіб його зміцнення - загартовування, у всякому разі, майже всі батьки рано чи пізно намагаються почати загартовувати своє дитя. Але не всі знають, як правильно це робити ...                                                         Своїми порадами ділиться матуся «зі стажем»
 Мурашко Лариса Богданівна
4.jpg
bottom of page