top of page
50503855_2027041350676200_85466684959144

Про наш садочок

Наш ДИТЯЧИЙ САДОК - це милі, добрі, розумні, веселі, галасливі, чудові діти!
Все,що ми робимо в нашому дитячому садку - ми робимо заради них, заради того, щоб вони росли і розвивалися.
Наш ДИТЯЧИЙ САДОК - це батьки. Вони головні помічники в нашій роботі, і ми їм за це дуже вдячні.
Наш Дитячий садок - це співробітники. Найпрацьовитіші, творчі люди, які все вміють, хворіють за все душею, люблять дітей.
Наш ДИТЯЧИЙ САДОК - це сім'я. І , як у будь якій дружній родині, у нас є свої традиції.
Наш ДИТЯЧИЙ САДОК - це унікальна система, яка забезпечує догляд, розвиток, харчування, виховання та оздоровлення. Жодна система не виконує стільки функцій одночасно.
Наш Дитячий садок - це живий організм, який дихає, відчуває, радіє, засмучується. У нас є свій соціально – моральний пріоритет.
Ми намагаємося проникнути в кожне дитяче серце, поселити в ньому радість, любов, доброту і красу.

Проблемна тема

дошкільного навчального закладу № 41 «Барвінок» на 2021/2022н.р. :

«Модернізація освітнього простору ЗДО

як середовища особистісного розвитку дитини дошкільного віку»

(ІІ етап. Аналітичний)

Завдання на навчальний рік:

 

1. Продовження роботи щодо створення й підтримки сучасного освітнього простору, сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.    
 

2. Діяльнісний підхід до формування ігрового досвіду дошкільників

Гімн дитячого садка

"БАРВІНЧАТА"

Сл. і муз. Новікової О.А.,

1.Барвіночку зелененький
Україна - твоя ненька,
А ми – її онучата,
А ще звуть нас – барвінчата
Приспів:Барвінчата, барвінчата,
Ми не любимо скучати!
Барвінчата, барвінчата,
Поспішайте всі до нас!
2. Кожну мить, кожну хвилинку
Будем дбати про країну,
Будем труднощі долати
І пісні гарні співати.
Приспів.
3.Ой, Барвіночку хрещатий,
Ти все любиш прикрашати.
У вінок тебе вплітаємо
І танцюємо, і співаємо.
Снимок.PNG
Історія.JPG

Історія "Барвінка"

Дитячий садок відкрито 25.02.1976 року.

Відомча належність: трест «Мелітопольмашбуд»

Кількість дітей - 280.

Кількість груп – 12.

Навчання ведеться російською мовою.

Першим завідувачем стала Заєць Галина Іванівна.

Методист – Домущей Олександра Михайлівна.

Розташований по вулиці Гоголя №136-а.

- Рішенням міськвикомкому від 25.05.1994р. трест розформовано. Дитячий садок включено до акціонерного товариства «Мелітопольбуд». Завідує дитячим садком Домущей О.М. з багаторічним досвідом практичної роботи.

- У 1997р. «Мелітопольбуд» здає частину приміщення дитячого садка в оренду школі-гімназії №19. Зменшується кількість груп та їх наповнюваність.

Кількість дітей – 165

Кількість груп - 8

Особливої популярності набуває ідея оптимізації навчально – виховного процесу. Проводиться значна робота з вивчення педагогічних надбань освітян – дошкільників, вивчаються і впроваджуються роботи ППД та представляються власні.

- 1995р. – дитячий садок переходить в комунальну власність міськвно.

Процеси національного відродження вимагають формування національної культури, вивчення звичаїв, традицій, обрядів. Розпочинає роботу «Народний календар», що розкриває загальний досвід життя українського народу. Працюють гуртки: «Стежина» (збирається фольклорний матеріал, матеріал з краєзнавства та народознавства), «Диво калинове» (по відродженню любові до української пісні).

-1997р. – з виходом Закону «Про мови на території України» починається поступовий перехід на українську мову навчання. Проводиться послідовна робота з навчання педагогічних кадрів через різні форми методичної роботи: семінари, школи ППД, методичні об’єднання, педагогічні читання, дискусії, круглі столи. Працюють гуртки: «Материнка» - по вдосконаленню мови дорослих, «Джерельце» - для збагачення словника дітей, «Вишиваночка», «Писанка» - ознайомлення з народно – прикладним мистецтвом українців.

- 2000р. – дитячий садок повністю переведено на українську мову навчання. Збагачується матеріальна база. Оформлюються: світлиця, кімната народознавства та куточки української символіки. Садок міцніє, росте, осучаснюється. В полі зору залишаються питання фізичного, розумового, трудового, морально – етичного, естетичного виховання. Створюються умови для професійної діяльності педагогічних працівників, забезпечення їхнього високого статусу в суспільстві. Робота спрямована на пошук нестандартних форм і методів педагогічного впливу.

- 2002р. – йде запровадження Закону «Про дошкільну освіту». Дитячий садок має статус дитячого навчального закладу. Оновлюється зміст і форми роботи. Актуальними є: інноваційні підходи до навчання і виховання, концептуальні засади розвитку дошкільника, як особистості згідно з вимогами Базового компонента дошкільної освіти.

- 2003 – 2004рр. – тісна співпраця ДНЗ та початкової ланки освіти дали змогу бачити глибину і багатовекторність проблем розвитку дошкільного виховання. Простежується велика робота з громадського, патріотичного, морально – етичного, духовного виховання. Розвитку високодуховної особистості сприяють: свята, розваги, вікторини, конкурси, зустрічі, акції, походи, екскурсії, тематичні заняття, слова та особистий приклад педагогів.

- 2005р. – ювілейний рік ДНЗ. Закладено міцний фундамент підготовки дитини до життя. Досягнення, проблеми, перспективи висвітлюються в групових газетах, листівках, малюнках, альбомах, творчих роботах дітей, батьків, вихователів, звітах гуртківців, фотомонтажах, музичних композиціях. Новаторство і нешаблонність у щоденній діяльності протягом 30 років дістали популярність серед ДНЗ міста.

2006р. – робота спрямована на 5 пріоритетних напрямків: якісна освіта, виховання духовності, демократизація і гуманізація навчально – виховного процесу, соціальний захист навчально – виховного процесу, інноваційний розвиток. Створюється сприятливий психологічний клімат. Відповідно до вимог часу оновлюється предметно – розвиваюче середовище для забезпечення всебічно розвинених, духовно багатих, фізично досконалих, талановитих дітей

День сьогоднішній

- 2011р. – очолює дошкільний заклад Куртєва Лариса Анатоліївна, з 2014 р. - Ганжа Світлана Миколаївна. Уся робота колективу спрямована на вдосконалення освітнього процесу, на побудову його відповідно до сучасних вимог. ДНЗ являє собою відкриту систему соціально – освітньої інфраструктури міста. Це дозволяє здійснювати виховання дітей в дусі широкої соціальної комунікативності, відповідного відношення до себе, оточуючих людей і природи, здорової, гармонійно розвинутої, вільної і позитивно налаштованої особистості.

На сьогодні функціонують: методичний кабінет, який очолює вихователь-методист Трифонова Людмила Миколаївна, кабінети: психолога, дефектолога, маніпуляційний, медичний, спортивна та музична зали. Другу частину приміщення займала Мелітопольська гімназія №19., у 2020-2021 Мелітопольська ЗОШ № 15.

Ось таке в нас життя! Кожен працівник на своєму місці робить все залежне від нього і ще трохи більше, усвідомлюючи , що інвестиції в сьогоднішнього малюка – це внесок не лише в його особисте майбутнє , а й у благополуччя всієї країни.

bottom of page