top of page
Управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області
Заклад дошкільної освіти № 41 "Барвінок" комбінованого типу
Лікують звуки музики...
Вчені стверджують: музика не тільки може підняти настрій, підбадьорити або заспокоїти, вона здатна лікувати серйозні захворювання. Одним з перших, хто пояснив лікувальний ефект музики був Піфагор. Він стверджував, що музика підкоряється вищому закону (математиці) і відновлює в організмі людини гармонію. А давньогрецький лікар Гіппократ лікував музикою безсоння та епілепсію. Пізніше вчені зробили висновки, що музика може знімати втому й заряджати людину енергією, позитивно впливати на систему кровообігу та дихання.
Слухайте!
Музикотерапевти відзначають, що для кожного конкретного пацієнта треба підбирати індивідуальні мелодії, але існують універсальні "мелодії - цілителі" для певного психічного стану чи захворювання.
Для поліпшення настрою слід слухати:
"Рондо в турецькому стилі" В.А.Моцарта, "Хабанеру" з опери "Кармен" Жоржа Бізе, "Тріумфальний марш" з "Аіди" Джузеппе Верді.
Забути про неприємності та проблеми вам допоможе:
"Аве Марія" Франца Шуберта, "Колискова" Йоганесса Брамс.
Сонливість проженуть:
концерти та сонати Антоніо Вівальді, серенади Франца Шуберта.
Відчуттям ранкової свіжості наповнять душу:
"Ранковий настрій" Едварда Гріга, "Ранок" Ріхарда Штрауса, симфонічний ескіз "Море" Клода Дебюссі, "Пробудження птахів" Олів'є Мессіна.
Під час депресії рекомендовані елегії, ноктюрни, колискові.
При перевтомі слід послухати записи: Елвіса Преслі, Луї Армстронга, Дюка Веллінгтона.
При порушенні сну зможуть допомогти:
п'єси П.І. Чайковського, мелодії Крістофа Глюка, твори Роберта Шумана.
Релігійна музика полегшує біль, дарує відчуття спокою.
Головний біль, пов'язаний з емоційним перевантаженням, зменшиться, коли у вас буде звучати:
" Венгерська рапсодія" Ференца Ліста, сюїта "Маскарад" Арама Хачатуряна, "Дон Жуан" В.А.Моцарта.
Краще слухати музику у зручному положенні із заплющеними очима 10-15 хвилин. Музика допомагає саме тоді, коли її пропускають через себе, заповнюючи музикою свої думки та свідомість.
Співайте!
Вчені стверджують, що спів теж може лікувати хвороби. У стародавньому Єгипті співом хору лікували безсоння. Сьогодні фахівці радять батькам, діти яких страждають на заїкання, віддати їх на хор. Хоровий спів також допомагає тим, хто не вимовляє певні звуки. Загалом спів нормалізує фізичний стан людини. Під час цього процесу активно задіяний весь організм, активно б'ється серце, дихають легені, виконуються рухові функції. Після 5-10 хвилин власного співу покращується настрій, підвищується активність.
Тож слухайте музику і співайте! Дихайте на повні груди і будьте здорові!
bottom of page