top of page

 

На жаль, діти хворіють, якісь частіше, якісь рідше ... Якісь легше, якісь важче. В основному, це залежить від імунітету. А найпопулярніший засіб його зміцнення - загартовування, у всякому разі, майже всі батьки рано чи пізно намагаються почати загартовувати своє дитя. Але не всі знають, як правильно це робити ...

Своїми порадами ділиться матуся «зі стажем»(бо це мама чотирьох діточок) - Мурашко Лариса Богданівна:

Отже, Крок І

Для початку, якщо вже Ви всерйоз вирішили загартовувати своє чадо, усвідомте раз і назавжди: ЗАГАРТОВУВАННЯ - ЦЕ НЕ ПРОЦЕДУРА, ЦЕ СПОСІБ ЖИТТЯ!

Крок ІІ

Як одягати? На дитині повинен бути необхідний мінімум одягу! Тобто, чим менше, тим краще. В ідеалі - на 1-2 шари менше, ніж у Вас. Материнський інстинкт змушує нас одягати дітей тепліше. "Жар кісток не ломить" - одне з найбільш поширених помилок! Мамам весь час здається, що малюк замерз ("Ой! У нього ніжки холодненькі! Ручки крижані, носик замерз!"). Не буду вдаватися в подробиці особливостей терморегуляції і кровообігу дітей, просто скажу, що холодні ручки і ніжки (стопи і долоні) у маленької дитини - це нормально, і якщо вже хочете перевірити, чи не замерз чи Ваш малюк, поторкайте його гомілки і зап'ястя. Подивіться, не бігають чи "мурашки". Не бігають? Ну значить, не замерз.

Не забувайте, діти значно більше нас рухаються, і механізми терморегуляції у них зовсім інші, ніж у дорослих.

Крок ІІІ

Удома ніяких капців або шкарпеток, ідеальний варіант - босоніж! Тим більше, що це так корисно для формування стопи: дітям властиво розкидати іграшки, і наступаючи на них або на поріжки і т. п., м'язи стопи скорочуються роблячи "зарядку".

Крок ІV

Температура в дитячій кімнаті (а краще у всій квартирі) повинна бути 18С, вологість 50-60% (придбайте зволожувач повітря). Це також оптимальні умови, щоб не пересихали слизові оболонки, наприклад, в носоглотці (вони-то, між іншим, виконують мало не найважливішу роль в боротьбі з вірусами!)

Вам холодно? Одягніться тепліше! А для дитини це ідеальні умови!

Крок V

Прогулянки повинні бути щоденними! А краще кілька разів на день. І не просто посидіти в пісочниці і погойдатися на гойдалках, а активно рухатися! Зрозуміло, знову таки необхідний мінімум одягу, щоб дитя не спітніло.

Дощ, сніг, вітер або легкий мороз не є поважними причинами для скасування прогулянки!

Крок VІ

Купання. Температура води повинна стимулювати рухову активність. В теплій (гарячій) воді м'язи розслаблюються, а в прохолодній - тонус підвищується, кровотік посилюється, виникає бажання ворушитися. Більшість батьків починає з 36-35С, поступово знижуючи до ..... та хоч до 26С, якщо Вашому маляті буде комфортно у воді такої температури.

Крок VІІ

І на останок запам'ятайте ще кілька правил:

- НІКОЛИ не примушуйте дитину їсти!

- Коли дитині тепло і ситно, її імунітет спить! (Це не означає, що малюка треба морити голодом і холодом, без фанатизму, будь ласка! Але почуття ЛЕГКОГО голоду і прохолоди - саме те!)

- Голодна і замерзла дитина мовчати не буде, тому не переживайте: коли малюкові буде дискомфортно, він дасть Вам знати.

 

Хочеться додати, що родина Мурашків вже давно живе за правилами, які пропонує нам доктор

Євген Олегович Комаровський. Адреса сайту http://www.komarovskiy.net

 

 

Поради від батьків та для батьків

Загартування дитини - крок до здоров’я!

bottom of page