Управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області
Заклад дошкільної освіти № 41 "Барвінок" комбінованого типу
Рідна вишиванка – барвисте свято зранку!
Привіт усім гостям нашого сайту! А хто ще спить там? Вставайте, соні, бо сьогодні ж свято: Всесвітній день Вишиванки! Нумо, мершій на зарядку! Гурт Малдіви пропонує почати цей святковий день з яскравої, запальної ранкової руханки!
Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки.
Дізнайся більше цікавих фактів про нашу українську вишиванку!:
Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка вишиванка – є головним оберегом людини. Вишивка – це картина, що створена голкою із кольоровими нитками на тканині. Вишиті узори відтворюють продавні чарівні знаки-обереги, зберігають культурну пам'ять нашого народу!
Послухаємо чудові пісеньки про народний оберіг - вишиванку!
“Бабусина вишиванка”
Наталія Май
“Мамина сорочка”
Цікаво! Чи знаєте ви, що найпоширеніші та найбільш шановані давніми українцями кольори – червоний та чорний. Вони вважалися магічними. Червоний свідчив про життєдайну енергію сонця, кохання, радість землі. Чорний – в жодному разі не колір смерті чи жалоби, як ми звикли вважати, швидше навпаки: пращури наділяли його магією життєвої сили рідної землі, що забезпечував урожай і достаток.
Давайте спробуємо скласти картинку пазл з українським орнаментом!
“Український орнамент”
Якщо хтось уже пробував вишивати, той знає, як це нелегко! А вивчити віршика про вишиванку? Ну ж бо, давайте запам'ятаємо вірш "Вишиваю вишиванку"!
А допоможуть вам у цьому картинки- підказки!
А ось Софійка Романенко з групи "Веселий вулик" вчиться вишивати у своєї матусі!
Чорнобривці і троянди, маки і мальви, калина і листя дуба - ці рослинні елементи, що сиволізують силу і красу, енергію та життя, завжди присутні в українській вишивці! А ми спробуємо розфарбувати ружу, або троянду - символ кохання! Ти лиш обирай, чим будеш малювати - фломастером, олівцем, чи маркером...! Онлайн-розмальовка
Ну от, майже приготувались до свята… Залишилось прикрасити сорочку візерунком! Так це ж дуже просто - підготуйте лиш аркуш паперу (щоб зробити сорочку), гуашеві фарби та коктейльні трубочки!
Казочку на ніч хочете послухати? Тоді попросіть батьків, вони залюбки вам почитають казку «Вишиванки»!
...Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як реліквію. Носіть вишиванки з гордістю, тому що це наша історія та культурне надбання, яке є тільки у нашого народу!